Cześć!

 

Nazywam się Eliza Sobczuk i piszę o zero waste, klimacie, ekologii, zrównoważonym rozwoju. Wierzę w moc wyedukowanego społeczeństwa oraz w moc świadomych, odpowiedzialnych wyborów konsumenckich. Nie lubię marnowania i pokazuję, że eko życie jest dobre zarówno dla środowiska, jak i naszych portfeli czy zdrowia. I ważne – nie ma u mnie ekoterroryzmu!

Do nazwy mojego Instagrama i bloga zainspirował mnie ten cytat (być może widział_aś go na stronie głównej):

„Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które zdaje sobie sprawę, że wyniszcza swoją planetę i ostatnim, które może coś z tym jeszcze zrobić”

A że wszystko zaczęło się od idei zero waste, to tak powstała nazwa moich działań, choć potem dołączyły inne tematy i teraz piszę, opowiadam i edukuję nie tylko o tym.

Znajdziesz u mnie takie zagadnienia jak:

  • zero waste, plastik, recykling,
  • zmiana klimatu,
  • dieta roślinna,
  • odpowiedzialna moda,
  • minimalizm,
  • świadoma konsumpcja, czy
  • eko sprzątanie.

Zdarza mi się również prowadzić wykłady na temat zero waste i ekologii. Daje mi to ogrom satysfakcji i poczucia, że moja praca edukacyjna ma sens.

Zawodowo również zajmuję się zmienianiem świata na trochę lepszy 🙂 Pracuję jako konsultantka ESG (ESG oznacza czynniki środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego). W tym temacie ukończyłam także studia podyplomowe „Manager CSR”.

Myślę, że zarówno moja działalność edukacyjna (na Instagramie, blogu oraz wykłady), jak i praca zawodowa na polu biznesowym, są bardzo ważne i wzajemnie się uzupełniają. Potrzebujemy bowiem i świadomych, wymagających konsumentów, i biznesów, które to rozumieją, spełniają oczekiwania i widzą coś więcej, niż dzisiejszy zysk.

Cały czas działam i zachęcam Cię do dołączenia do mnie.

Bo Pokolenie Zero Waste to My!

pokolenie zero waste, eliza sobczuk