Najpopularniejszy wpis na moim blogu to ten o stacjonarnych sklepach zero waste. I choć jest ich coraz więcej, co bardzo cieszy, to nadal nie każdy ma dostęp do takiego miejsca. Dlatego postanowiłam stworzyć wpis ze sklepami zero waste, ale internetowymi! Skupiam się na sklepach oferujących żywność i wszystko prezentuję w wygodnej formie tabelki.

sklep zero waste

W poniższych sklepach kupicie produkty zapakowane w papierowe torby. Nie jest to 100% zero waste, bo jednak jakieś śmieci powstają, ale to na pewno opcja less waste! I przynajmniej nie są to śmieci plastikowe, których recykling jest mitem.

Ofertę sklepów przedstawiam w tabelce, tak, aby można było łatwo zobaczyć, czy dany sklep ma wszystko, czego potrzebujemy. Bo dla mnie najbardziej frustrujące w takich zakupach online jest przekopywanie się przez strony różnych sklepów, aby w jednym kupić wszystko. Teraz już nie musisz tego robić, bo zrobiłam to za Ciebie 🙂

Nazwy sklepów w tabelce są podlinkowane.

oznacza, że dana kategoria produktów jest dostępna w sklepie

x oznacza, że dana kategoria produktów nie jest dostępna w sklepie

✓/x oznacza, że pierwsza kategoria produktu jest dostępna, druga nie 🙂

  Na Sypko Pliczko Biorę Na wagę zdrowia Na gramy Deko
herbaty, kawy ✓/x x ✓/x
kakao x x x
kasze, ryże ✓/x
makarony x
mąki
miody x
nasiona, pestki
oleje x
orzechy, bakalie
owoce, warzywa x x x x
płatki
przyprawy x
strączki

Oczywiście to nie są wszystkie internetowe sklepy zero waste, ale wybrałam te z największym asortymentem i te, które sama znam, lubię i w nich kupuję.

Znałaś_łeś wcześniej te sklepy? Który jest Twoim ulubionym?

Udostępnij dalej!

2 Thoughts on “Internetowe sklepy zero waste z żywnością”

  • Tak bardzo szanuje Cię za to co robisz 😍 do tej pory znałam Nasypko. A dzięki tobie poznałam nowe sklepy i wszystko łatwiutko w jednym miejscu. Love 😍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.